OCHRANA SOUKROMÍ

Zpět na výpis článků

Potřebují cyklisté krém na opruzeniny? Ano!

31 července, 2018

Víte, že sportem, který za svůj život vyzkoušel téměř každý Čech, je jízda na kole? Společně s plaváním a během patří ke sportům, které aktivně provozuje největší počet Čechů. A i když jde o celkem častou věc u všech cyklistů, kteří jezdí pravidelně, tak se o opruzeninách u cyklistů stále málo mluví. Je to takové tabu. Asi hlavní důvod je ten, že na opruzeniny trpí hlavně malá miminka a špičkový cyklista se těžko chce srovnávat s kojencem v plenkách. My to naprosto chápeme a respektujeme, ale také moc dobře víme, že o problémech se má mluvit a hlavně je potřeba je řešit. Navíc toto není nic, za co by se měl někdo stydět.

Proč vznikají při jízdě na kole opruzeniny?

Podráždění, nepříjemná vyrážka i opruzení pokožky – s tím vším se na kole můžete potkat. Nejčastěji se s těmito nepříjemnostmi setkávají cyklisté na jaře. Po zimní pauze vytahují kola a vyráží na silnice, tedy za předpokladu, že si přes zimu neudržovali kondici na trenažerech. A je úplně jedno, zda jde o trénovaného jezdce, začínajícího nadšence, ženu nebo muže, všechny mohou opruzeniny a podráždění potrápit.

A proč tedy opruzeniny vznikají:

  • Vlhkost v kalhotách – Problematické je nevhodné oblečení, které neodvádí pot. Pokud chcete co nejvíce předcházet vzniku opruzenin, volte kvalitní funkční oblečení.
  • Špatná velikost kalhot – Ano, i tento „detail“ hraje důležitou roli. Jakmile si na kolo obléknete větší velikost, začnou se vám při jízdě rolovat a tlačit. Nehledě na to, že se vám pak posune pravděpodobně i vložka a bude vás dřít.
  • Staré kalhoty a zatvrdlá vložka – Ještě u jednoho bodu zůstaneme u oblečení. Říkáte si, že jsou vaše kalhoty nesmrtelné? Každý, i ten sebelepší materiál, se jednou opotřebuje. A pak dochází ke ztrátě elasticity a tvrdnutí vložky, která tlačí.
  • Špatné sedlo – Při výběru kola rozhodně klaďte důraz i na tvar sedla. Jen když vám bude pohodlné, tak pro vás bude jízda na kole zážitkem a ne utrpením.

Nepodceňujte proto prevenci a snažte se problémům spíše předcházet.

Jak používat Zitenax při opruzení po jízdě na kole?

I když se budete snažit eliminovat vznik opruzení a podráždění, tak je dost pravděpodobné, že se tomu nevyhnete. Co v takovém případě dělat? Rozhodně před tím nezavírat oči a vše řešit, abyste nakonec nemuseli vyhledat lékaře.

  1. Základem je co nejdříve po dojetí vysvléknout propocené oblečení. Pokud třeba jedete na výlet a cestujete pak ještě vlakem a autem, tak se po jízdě převlékněte (,pokud je to možné) do suchých kalhot a ideálně nezůstávejte v těch cyklistických.
  2. Jakmile dojdete domů, dejte si sprchu, osušte se a až teď nanášejte krémpastu Zitenax.
  3. Stačí malé množství tak, aby na pokožce zůstala jen slabounká vrstva. Není třeba to s množstvím přehánět.
  4. Pokud se problémy opakují, mazání opakujte dle potřeby.

Víte, že se většina Čechů při sportování neobejde bez moderních technologií? Spousta z nás používá minimálně mobilní aplikace na měření výkonu a některým dokonce nesmí chybět ani chytré hodinky a náramky. Toto všechno stojí nemalé peníze a jde spíše o „dobrý pocit“. Nenechte si jej pokazit problémy s pokožkou a investujte pár korun i do krémpasty Zitenax.

 

Zdroj:
http://www.martinmatula.cz/
Výzkum CASI, 2018

 

Zpět na výpis článků
nextforce-logo
© NextForce a.s. 2021 Všechna práva vyhrazena.
Bottom footer