Zpět na výpis článků

Opruzeniny u atopiků – jak jim předcházet a jak s nimi bojovat

24 května, 2019

Kůže lidí trpící atopickou dermatitidou neboli atopickým ekzémem je náchylnější, a to bohužel i k opruzeninám. Poradíme, jak jejich vzniku předcházet. A také přidáme zkušenosti maminek, které své děti, které trpí atopickým ekzémem, mazaly krémpastou Zitenax.

Zásada je často přebalovat a nechat větrat

Jak už jsme popisovali v jednom z našich článků 8+6 rad, jak předejít vzniku opruzenin, důležité je nenechat pokožku ve vlhku. U kojenců a batolat je tedy zásadní často přebalovat (pokud zvolíte bezplenkovou komunikační metodu, budete to jen k dobru), stolici vždy omýt vodou, jemně osušit a nechat pokožku vyvětrat. Pokud používáte vlhčené ubrousky, ať jsou bez alkoholu a parfemace. Při každém přebalení je pak vhodné preventivně natřít slaboulinkou vrstvu krému.

Místo mýdla používat olejové přísady

U atopiků platí dvojnásob, že přehnaná hygiena škodí. Koupel nebo sprcha celého těla stačí dvakrát do týdne, samozřejmě v létě, když se dítě hodně potí, častěji, ale vždy jen krátce a voda ať není moc teplá. Důležité je nepoužívat klasická mýdla, sprchové gely, různé dětské pěny a šampóny. Vhodné jsou olejové přísady do koupele nebo speciální dermokosmetika. Určitě také oblékejte prodyšné bavlněné oblečení, při jehož praní je potřeba používat speciální prací prostředky pro alergiky.

Zitenax u atopiků pomohl

Když už se opruzenina, i přes veškerou péči objeví, je potřeba ji pravidelně natírat krémem, který obsahuje hojivý oxid zinečnatý. V minulém roce jsme nechávali krémpastu Zitenax testovat dvaceti maminkami (jejich recenze si můžete přečíst na webu Testováno na dětech) a svoje zkušenosti napsaly i maminky, které mají děti s atopickým ekzémem. Jak Zitenax hodnotily?

Maminka Lussinda83: „Krém se nám osvědčil skvěle, zrovna v době, kdy bylo třeba, nám opravdu pomohl. Konečně můžu dceru mazat něčím, co dobře snáší i s atopickým ekzémem.“

Maminka Ballonka: „Krém je dobře roztíratelný a bez parfemace, což je pro mě plus. Použila jsem ho i u staršího syna na atopický ekzém (kvasinku) a po pár dnech bylo vidět zlepšení.“

Zpět na výpis článků
nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
Všechna práva vyhrazena.

nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
All rights reserved.

Bottom footer