Zpět na výpis článků

Jak zvládnout opruzeniny na cestách?

14 března, 2019

Rádi cestujete, ale také do vašeho života přibyl malý človíček, který prostě potřebuje to své a některé věci zkrátka nejdou dělat tak jako dřív? Máte strach, že se pěkně dlouho nikam nepodíváte? Nebojte se, i s malým dítětem lze prožít bezva dovolenou.

Vím, o čem mluvím. Když moje děti měly rok, vydali jsme s karavanem na Slovensko do Vysokých Tater. Přiznávám, to balení bylo šílené, ale dovolená byla skvělá bez jakýchkoliv problémů. Nebojte, tak idylické to samozřejmě nebylo, taky mám doma uřvánky, kteří se v noci několikrát probudí ☺ Ale to už tak k mateřství zkrátka patří.

Hygiena bez chemie? Jde to

Ze své zkušenosti mohu říct, že při cestování s miminky nebo batolaty si mi osvědčilo mít vše dobře naplánované a snažit se předvídat. V praxi to znamená, mít vždy při ruce pro děti náhradní oblečení, dostatek jídla a pití (kojení je v tomto k nezaplacení), plínky a čisticí ubrousky. Já tedy nepoužívala vlhčené ubrousky, ale mám dobré zkušenosti s pratelnými ubrousky, na které jde dát voda nebo nějaká přírodní olejová emulze. Ušetřila jsem, protože jsem ubrousky vyprala v pračce a mohla je používat dál a taky jsem věděla, že nedávám na děti nějakou chemii.

Pravidelná výměna plenek se vyplatí

Abych předešla vzniku opruzenin, zvlášť když bylo venku teplo, plínky jsme měnila po zhruba 4 hodinách, a když to šlo, po pokakání jsem zadeček umyla čistou vodou. A samozřejmě je super za teplého počasí nechat děti nahaté, jen třeba v delším tričku.

Do batohu přibalte Zitenax

I přes veškerou snahu se ale prostě někdy opruzeniny asi objeví u každého dítěte. Proto je potřeba mít po ruce dobrou mastičku. V minulém roce testovala maminka Martina, která píše články na web akcnirodice.cz, český výrobek krémpasta Zitenax. A výsledek? „Osvědčil se nám. Je bez parfemace a parabenů, pěkně se roztírá, nemastí … a funguje, nejen pro děti ale i pro dospělé,“ popisuje vášnivá cestovatelka a maminka dvou malých dětí.

Jak je tedy vidět, cestování s malými dětmi může být super, jen je prostě potřeba být dobře vybaven. Přeji pěkné cestování a užívejte si to, jak všichni dobře víme, život s dětmi strašně rychle letí.

Maminka Dáša

Zpět na výpis článků
nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
Všechna práva vyhrazena.

nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
All rights reserved.

Bottom footer