Zpět na výpis článků

Deníček naší Petry - těhotentství je velké dobrodružství!

15 listopadu, 2018

Dny mi rychle ubíhají a musím podotknout, že druhý trimestr je nádherný. Cítím se skvěle, mám síly a energie, že bych mohla skály lámat. Už cítím mimimko kopat, nejdřív takové mravenčení v břiše a po pár dnech kopance až to někdy zabolí… Ale je to boží pocit, hned si uvědomuji, že už tam někdo pěkně dovádí, převaluje se a dává mi najevo, když se mu něco nelibí. Už víme i co to bude. Máme to 2 x potvrzené z ultrazvuku, ale zatím to bude naše tajemství.

Těhotentství je velké dobrodružství!

Co se týká vyšetření, ve 27tt jsem absolvovala test na těhotenskou cukrovku (OGTT). Každý mě strašil, jak je to odporné a nechutné vypít 2dc sladkého glukozového roztoku, že mi určitě bude špatně… No a já si to s chutí užila. Byla jsem objednaná na 7 hod ranní a 12 hod před jsem nesměla už nic jíst a pít pouze vodu. A jelikož v těhotenství mám šilenou chuť na sladké a musím ho denně mít, tak ranní „slaďárna“ mi docela bodla… Trochu dlouhé čekaní 2 hod po vypití "šťávy"(nabírá se krev na lačno, poté 60 min po vypití roztoku a třetí odběr krve za další hodinu), ale dalo se to zvládnout. Takže se nebojte a třeba vám to také zachutná, jako mně. Testy dopadly v pořádku, takže hurááá, nemusím absolvovat žádný dietní režim.

Gravid jóga – ideální na relaxaci a protažení

Jak mi bylo na začátku katasrofálně, tak nyní se vše opravdu obrátilo o 180°, a proto, abych nezlenivěla, jsem začala navštěvovat kurzy GRAVID JOGY (je dobré to zkonzultovat s vaším gynekologem). Je to skvělé cvičení pro těhotné, kde si protáhnu celé tělo, zrelaxuji a učím se dýchat. Máme úžasnou instruktorku, která dřív pracovala jako porodní asistentka, takže nás těhotné učí i jak správně při porodu dýchat a poradí cokoliv, co se týká porodu. Takže za mě palec nahoru a doporučuji se informovat, jestli takové kurzy v blízkosti vašeho města jsou. Potkáte se tam s těhulkami, se kterými nyní máte stejné téma a vše můžete probrat.

No a o čem se denně doma bavíme a rozebíráme? Výbava pro miminko... 🙂

Je to vtipný, dřív jsme řešili, kam pojedeme, co podnikneme, jak bylo v práci, jaký si dáme večer víno a dobrého si uvaříme..a nyní? Na pořadu dne jsou – jaký kočárek? Postýlku bílou nebo hnědou? Na koupání kbelík nebo vaničku? Jak uspořádáme pokojíček? Co vše bude malé miminko potřebovat?

Jde se na výběr kočárku!

Nejtěžší je snad výběr kočárku! A to jsme si říkali – máme jasnou představu – terénní, odpružený, dobře skladný, korbičku i sporťák (dvojkombinace) a autosedačka. Jsme aktivní a nebydlíme ve velkém městě, takže většinu času budeme v přírodě a na horách. Kočárek určitě využiji denně, jelikož vyvenčit ty naše dvě ohařice (výmarský ohař) je povinnost. Takže představa je jasná, teď jen zajet do obchodu a je to. Jak snadné a jednoduché.

Ale zas tak snadné to nebylo. My těch obchodů navštívili snad šest… Co obchod, to jiná nabídka, spousty městských i terénních kočárků, různé cenové relace a různý prodejce. Někde nezájem, minimální prezentace, jen nám ukázali kočárky, kde jsou a toť vše. Jinde úžasný hodinový výklad, řekli nám výhody, kočárek sestavili, složili, půjčili i s 3kg atrapou miminem na projížďku ven, ať si ho na chvíli půjčíme, vyzkoušíme a povozíme. V některém z obchodů jsme byli i 2x a do užšího výběru se dostaly dva favorité - německý Gesslein a švédský Thule. Opravdu jsme se snažili brát to zodpovědně, četli různé recenze a po večerech žádné koukání na filmy a TV seriály, ale povinná shlédnutí youtube videí s prezentací těchto kočárků. 🙂

Máme favorita!

Nakonec jsme se přiklonili ke švédům a vybrali kočárek THULE – je lehký, odpružený, dobře ovladatelný, sportovní design. Do přírody a terénu ideální. Je to trojkolka, ale velmi stabilní a určená i na běh, což já oceňuji. Gesslein patří také mezi top, ale musíte se do toho kočárku zamilovat a věřím, že THULE je pro nás ten pravý. Pevně doufám, že se v něm i miminku bude líbit.

Jsem ve třetím trimestru 32tt, výbavička skoro nakoupená a pomalu se dostáváme do finále. Neuvěřitelně to utíká, ale ještě mám pocit, že toho musím hodně načíst, pár věcí dokoupit, navštívit předporodní kurz a hlavně si připravit porodní tašku… co kdyby. Miminko zatím prospívá jak má, vše je v naprostém pořádku, i když už si připadám trochu nemotorná, zadýchaná, občas citově rozladěná, ale šťastná!!! 🙂

Těhotentství je velké dobrodružství!
Těhotentství je velké dobrodružství!
Zpět na výpis článků
nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
Všechna práva vyhrazena.

nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
All rights reserved.

Bottom footer