Zpět na výpis článků

Chlapské práce a Zitenax aneb i dospělí trpí na opruzeniny

30 ledna, 2019

Nejspíš si říkáte, proč zrovna muži a Zitenax. To proto, že opruzeniny (zapářka či ,,vlk“) se v dospělosti vyskytuje více u mužů než u žen. Spousta mužských profesí totiž používá pracovní oděv, který je vyroben z pevných a neprodyšných materiálů. Takový oděv má samozřejmě ochrannou funkci vůči lidskému tělu během práce, ale při dlouhodobém nošení může způsobovat zapaření kůže, proto se nesmí péče o pokožku zanedbávat.

Opruzeniny u mužů

Často jsou postižená místa tam, kde se tře pokožka o pokožku, což je podpaží, pod prsy, na břiše, třísla, okolí konečníku, vnitřní strana stehen. Zapařená pokožka zčervená, začne pálit a svědit, mohou se vyskytnout pupínky a začíná mokvat.

Léčba není obtížná, ale může trvat několik dní. Používají se dětské zásypy, speciální krémy nebo masti obsahující Zinek, které jsou běžně k dostání v lékárně.

Léčbu je potřeba podpořit:

  • dostatečnou hygienou,
  • používáním vzdušného bavlněného oblečení
  • a udržováním pokožky v suchu.

Pečeť Testováno na dětech

I pořádný chlap může trpět na opruzeniny – jak z toho ven?

Také to znáte, pokud vlastníte domek či chatu, že máte stále co budovat, stavět a renovovat? Období venkovních prací nám pomalu končí, ale loni nám počasí přálo, teplé léto i podzim nám umožnili stihnout co nejvíce práce na zahradě. Ten kdo je šikovný a nápaditý, tak se na úpravách podílí vlastníma rukama. Mě osobně více potěší jakákoliv proměna doma i na zahradě, kterou si dokážeme zhotovit sami s manželem. Samozřejmě se rádi pochlubíme s naší prací kamarádům a rodině. A pokud nám jí pochválí, tak o to víc jsem na nás pyšná, protože jsme to dokázali sami.

Co se týká pracovního oděvu, který používá manžel při pracích venku, tak volí pohodlný a vzdušný oděv, což se ovšem nedá říct o jeho pracovní uniformě. V rámci své profese jezdí manžel na několikadenní výcviky do přírody mimo civilizaci. Po celý den mají na sobě pevné neprodyšné oblečení, plazí se v lese, jsou zablácení a zpocení, hygienické podmínky hodně pod průměrem. Jednou se z takového cvičení vrátil se zapařenou pokožkou na vnitřní straně stehen o velikosti cca 8x3 cm. Po dětech mi doma zůstala Zitenax krémpasta, hned si začal postižené místo mazat a nadále krém nanášel alespoň 3x denně.

Již první den používání bylo postižené místo méně zarudlé a bez pocitu pálení. Zitenax vytvořil na pokožce ochrannou vrstvu, která vydržela až do další aplikace. Samozřejmě doma manžel nosil pouze bavlněné trenýrky a tím se hojení ještě urychlilo. Od té doby, když se manžel balí na podobná cvičení, tak mu vždy přibalím Zitenax krémpastu a vlhčené antibakteriální ubrousky. Zprvu to nebylo lehké, protože nechtěl Zitenax a ubrousky s sebou vozit. Balil si jen ty nejnutnější věci, ale pro klid v rodině, si dal do batohu Zitenax i ubrousky.

Po celodenním pobytu v pracovní uniformě a ,,bojových“ podmínkách v přírodě začal mít zvýšenou citlivost kůže na vnitřních stranách stehen. Tak usoudil, že by opravdu bylo dobré si tato místa natírat ochranným krémem. Ráno a večer používal Zitenax krémpastu a po celou dobu výcviku byla pokožka celistvá a bez pocitu pálení či svědění. Tím dospěl k přesvědčení, že je důležité dbát na preventivní opatření v péči o pokožku v zátěžových podmínkách.

Po těžké práci si každý rád odpočine, ať aktivní formou nebo pasivní. Nezapomínejte ale na to, že opruzeniny vás mohou potrápit i při sportu a dlouhém sezení na kožené sedačce třeba při sledování televize.

Jaké jsou tedy rizikové faktory opruzenin u dospělých?

Rizikovými faktory opruzenin u dospělých jsou:

  • obezita,
  • diabetes mellitus (cukrovka),
  • těhotenství,
  • imobilita,
  • inkontinence,
  • zvýšené pocení
  • a nedostatečná hygiena.

Nebojte se svoje zdravotní problémy řešit. Opruzeniny nejsou tabu a není dobré to nechat zajít dál, než je únosné. Přestaňte se trápit a kupte si Zitenax → klidně v některé online lékárně.

Zpět na výpis článků
nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
Všechna práva vyhrazena.

nextforce-logo

© NextForce a.s. 2021 - 2023
All rights reserved.

Bottom footer